Skip to main content

O czym należy pamiętać przy wyborze obrączek? Nie tylko styl jest ważny!

Decyzja o wyborze obrączek nie należy do najłatwiejszych. Wybierając obrączki, należy pamiętać, że będą one z nami do końca naszego życia. Warto brać pod uwagę nie tylko styl obrączek, ale także materiał, z którego będą one wykonane.

Wybór obrączek

Jak wybrać obrączki doskonałe?

Ślubne obrączki są symbolem wierności i miłości. Ta niezwykła biżuteria będzie kojarzyć się z najpiękniejszymi chwilami naszego życia. Obrączka powinna być przede wszystkim wygodna i dobrana rozmiarowo. Z artykułu Jak dobrać rozmiar obrączki dowiecie się Państwo, jakimi zasadami należy kierować się przy wyborze rozmiaru obrączki. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru sprawi, że użytkowanie obrączki będzie komfortowe przez długie lata. Przed pierwszą wizytą w salonie jubilerskim poleca się, aby przejrzeć katalogi, ślubną prasę branżową lub witryny sklepowe. Wstępny rekonesans pomoże narzeczonym rozpoznać styl i rodzaj obrączek, który najbardziej przypadł ich gustowi.

Obrączka i pierścionek — jak je połączyć?

Jeśli na etapie wyboru obrączek, przyszła pani młoda wie, że będzie chciała nosić pierścionek zaręczynowy na jednym palcu z obrączką, powinna o tym fakcie poinformować jubilera. Doświadczony jubiler pomoże dobrać odpowiedni materiał i model, który będzie doskonale oddawał charakter pierścionka zaręczynowego. Elementem, który połączy pierścionek i obrączkę, może być m.in. styl, kolorystyka, motyw dekoracyjny lub materiał. Warto rozważyć zakup obrączek w tym samym salonie, w którym został zakupiony pierścionek zaręczynowy. Bardzo często obrączki stanowią uzupełnienie kolekcji pierścionków. Więcej na temat łączenia obrączki z pierścionkiem zaręczynowym można przeczytać w artykule Duet idealny — obrączka i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu. Korzystając z rad i wskazówek, z pewnością, uda się stworzyć zestaw doskonały.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

Na co zwracać uwagę, wybierając obrączki?

Rynek jubilerski jest bardzo szeroki, dlatego zaleca się, aby do minimum zawężać możliwość wyboru. Warto pamiętać, że obrączka powinna kolorem i stylem odpowiadać pierścionkowi zaręczynowemu. Podejmując decyzję o wyborze obrączek, warto także, wziąć pod uwagę styl i kolor dominujący wśród ulubionych dodatków pana młodego. Wielką pomocą, przy zawężaniu wyboru, może okazać się określenie budżetu, który chcemy i możemy przeznaczyć na zakup obrączek ślubnych. Obrączki są biżuterią, która jest noszona przez cały czas, dlatego poleca się wybór modelu, który nie będzie powodował dyskomfortu podczas wykonywania codziennych obowiązków. Wybierając obrączki, warto wziąć pod uwagę także swój styl życia, stopień aktywności, jak również rodzaj wykonywanej pracy. Osobom, które pracują fizycznie, grają na instrumentach lub uprawiają sport zawodowo, zaleca się unikanie bardzo szerokich modeli.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Amelia · 9 miesięcy temu
    Jestem świeżo upieczoną narzeczoną i oglądam się z moim wybrankiem za złotymi obrączkami. Ten artykuł to super poradnik i na pewno skorzystam ze wskazówek podczas wyboru!

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Artykuł ten jest świetnym przewodnikiem dla par marzących o niezapomnianym ślubie nad morzem. Jako osoba ...
Wybór sukni ślubnej spędza mi sen z powiek... Tyle fasonów, tyle materiałów, a trzeba zdecydować ...
Taki wybór salonów, że trudno było zdecydować się na jeden! Za Waszymi poleceniami poszła do ...
Bardzo się cieszę, że znalazłam ten artykuł przed wyborem mojej sukni ślubnej. Świetne wskazówki dotyczące ...
Jestem świeżo upieczoną narzeczoną i oglądam się z moim wybrankiem za złotymi obrączkami. Ten artykuł ...

Masz pytanie? Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie, rozwiejemy wątpliwości. Jeśli czegoś ważnego się tu dowiecie, podajcie te informacje dalej. Czekamy również na Wasze propozycje zmian. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu.